„KILIŃSKI” CZYTAŁ NOWELE

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> „KILIŃSKI” CZYTAŁ NOWELE

W poniedziałek, 9.września 2019 roku, w Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznym imienia Jana Kilińskiego CKZiUoraz Branżowej Szkole I Stopnia nr 7 Samochodowo-Mechatronicznej imienia Jana KilińskiegoCKZiU w Sosnowcu, na korytarzu szkolnym (pierwsze piętro), w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2019, odbyło się wyjątkowe spotkanie czytelnicze zorganizowane przez nauczyciela języka polskiego i opiekuna Klubu Inspiracji Twórczej, Panią Cecylię Bielnik.

Zgodnie z tegorocznym hasłem tej szczególnie ważnej akcji pod patronatem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy: „8 nowel na 8. Narodowe Czytanie”, „KILIŃSKI” czytał fragmenty krótkich form epickich autorstwa: Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Henryka Sienkiewicza, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Brunona Schulza i Henryka Rzewuskiego.

W głośnym i estetycznym czytaniu nowel w „KILIŃSKIM” uczestniczyli: Pani wicedyrektor Barbara Kowalik, uczniowie: Patryk Lisek (IVST), Bartosz Mugaj (IV ST), Krzysztof Ruszała (III ST), Kamil Szczepka (III ST) oraz nauczyciele: Pani Małgorzata Rodek-Stanek, Pani Agata Dębska, Pani Cecylia Bielnik i Pan Roman Bodzioch.

Okolicznościową dekorację przygotowała Pani Jolanta Krukowska, nad nagłośnieniem czuwałPan Marcin Maj, a tomiki z nowelamiwybranych pisarzy przygotowała Pani Elżbieta Gorzkowska. Dokumentacją fotograficzną zajęła się w tym roku Pani Marzena Hajdecka, dzięki której można również przeczytać ciekawy post na ten temat i oglądać na Facebooku krótką transmisję na żywo, dostępną na profilu szkoły.

Spotkanie czytelnicze miało uroczysty charakter. Wysoka kultura osobista zgromadzonej publiczności - społeczności „KILIŃSKIEGO” pomogła stworzyć wspaniałą atmosferę. Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom z „KILIŃSKIEGO” za to szczególne, wspólne spotkanie, które stało się naszą tradycją. Dziękujemy za piękne czytanie i godne słuchanie polskich nowel.

Podobnie jak w poprzednich latach, szkoła zgłosiła wcześniej swój udział (wraz ze szczegółowym opisem) w tej słynnej, ogólnopolskiej akcji czytelniczej do Kancelarii Prezydenta RP.

Do zobaczenia w przyszłym roku na Narodowym Czytaniu 2020!