Jasełka i spotkania świąteczne

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Jasełka i spotkania świąteczne

Tradycyjnie jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły się szkolne jasełka przygotowane tym razem przez klasy pierwsze – 1ST, 1SM i 1BZ  pod opieką swoich wychowawców – p. M. Koniusz, p. J. Gasik i p. T. Krzystanek.

Uczniowie przygotowali z tej okazji występ artystyczny wprowadzając uczestników w atmosferę świąt. Była okazja choć na chwilę oderwać się od kłopotów dnia codziennego, posłuchać i wspólnie zaśpiewać kolędy, przypomnieć sobie niektóre zwyczaje, tak bardzo charakterystyczne dla polskiego Bożego Narodzenia. Dowiedzieliśmy się także, jak wyglądają te święta w różnych miejscach na świecie. Potem były życzenia, łamanie się opłatkiem.

Przy tej szczególnie okazji zostali nagrodzeni ci uczniowie, którzy oddali cząstkę siebie pomagając innym – Weronika Mulka z klasy 3BZ, Daniel Niedziałkowski z klasy 2AZ i Patryk Siewniak z klasy 3AZ. To oni właśnie najbardziej aktywnie uczestniczyli w każdej akcji honorowego krwiodawstwa.

Po jasełkach młodzież spotkała się w klasach, by wspólnie z wychowawcami i nauczycielami celebrować tradycje świąteczne. W tym dniu odbyło się również spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Samorząd Szkolny, w którym uczestniczyło Kierownictwo szkoły.

Życzymy wszystkim, by ciepła atmosfera, dobry nastrój i pogoda ducha z dzisiejszego dnia towarzyszyły podczas Świąt i przez cały Nowy Rok!