Festiwal Nauki Akademii WSB

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Festiwal Nauki Akademii WSB

19. Festiwal Nauki Akademii WSB to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy i zapoznania się z najnowszymi trendami naukowymi. W dn. 22.03.2023r. uczniowie z kierunku technik mechatronik z klasy 2SM pod opieką p. A. Gębickiej i p. M. Hajdeckiej uczestniczyli w wykładach z obszaru tematycznego pt. Zielony świat – zrównoważony rozwój. Dzięki temu dowiedzieli się, że smart city to nie tylko technologie, czym jest greenwashing i jak kryzys klimatyczny wpływa na nastroje młodzieży.

Natomiast dn. 23.03.23 uczniowie kierunku technik pojazdów samochodowych z klasy 2 ST będący pod opieką p. M. Dryjskiej i p. A. Ślęczki wzięli udział w dwóch wykładach poświęconych tematyce uzależnień. Uczniowie dowiedzieli się min. jakie są pierwsze symptomy uzależnień od internetu i gier komputerowych oraz skutki tych uzależnień, a także - co może być źródłem kompulsywnego grania i przeglądania internetu. Podczas drugiego wykładu poznali reakcje organizmu, a w szczególności mózgu, na środki psychoaktywne. Dowiedzieli się także, jak dbać o sprawność umysłu na co dzień.