Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Europejski Dzień Języków

24 września obchodziliśmy w naszej szkole  Europejski Dzień Języków, który jest organizowany corocznie od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Ma on na celu podkreślenie znaczenia znajomości języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej naszego kontynentu.

Na korytarzach szkolnych pojawiły przygotowane przez naszych uczniów plakaty na temat krajów europejskich i języków w nich używanych. Mogliśmy więc dowiedzieć się więcej o takich krajach Unii Europejskiej jak, między innymi,  Rumunia, Belgia, Portugalia, Szwecja czy Malta.

Przygotowana na ten dzień prezentacja multimedialna przybliżyła nam historię obchodów Europejskiego Dnia Języków  oraz różnorodność kulturalną i językową naszego kontynentu.

Punktem kulminacyjnym obchodów było wręczenie przez panią dyrektor mgr inż. Barbarę Kowalik dyplomów zwycięzcom konkursów językowych, zorganizowanych w poprzedzających  Europejski Dzień Języków dniach przez nauczycieli języków obcych.

I tak -  dyplom za zdobycie tytułu Mistrza Języka Angielskiego - Kiliński 2020 otrzymał uczeń klasy 4SMPaweł Babula, Mistrzem Języka Niemieckiego - Kiliński 2020  został Jakub Łabuzz klasy 3ST, a tytuł Mistrza Języka Rosyjskiego - Kiliński 2020 uzyskał Wiktor Nowak z klasy 4ST.