Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków (ang. European Day of Languages, fr. Journée européenne des langues) to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone corocznie w całej Europie. Święto zostało ustanowione przez Radę Europy, z siedzibą w Strasburgu, w 2001 roku – na zakończenie zorganizowanego przez Radę Europy, Unię Europejską oraz UNESCO Europejskiego Roku Języków. Celami święta są przede wszystkim:
• ukazanie Europejczykom znaczenia uczenia się języków;
• propagowanie nauki języków obcych przez całe życie;
• propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.
W naszej szkole obchody Dnia Języków Obcych odbyły się w dn.29.10.2018r., w tym wystawa plakatów konkursowych, galeria informacji o krajach europejskich, utwory muzyczne w oryginalnych językach świata i konkurs wiedzy o krajach europejskich. W konkursie najlepsi okazali się uczniowie klas:

- 1BZ – Patryk Borek i Dawid Komorowski

- 2ST – Jakub Różycki, Daniel Knop, Grzegorz Długosz, Patryk Gaik i Dawid Kędzierski.

Zwycięzcom gratulujemy wiedzy, a wszystkich zachęcamy do nauki języków obcych!