Dzień Otwarty 13.04.2023

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień Otwarty 13.04.2023

Drugi Dzień Otwarty za nami. W dn. 13.04.2023r. zwiedzanie szkoły i warsztatów szkolnych odbywało się trasą wiodącą przez specjalistyczne pracownie zawodowe, i przedmiotowe. Każdy nasz gość wziął czynny udział w uruchamianiu urządzeń mechatronicznych, projektowaniu układów elektrycznych, diagnostyce samochodowej, w projektowaniu w programie AutoCad oraz zajęciach w nowoczesnej pracowni transportu drogowego. Otrzymali szczegółowe informacje o ofercie i przebiegu kształcenia w naszej szkole. Była to też dobra okazja do zapoznania się z efektami projektu doposażenia pracowni napraw silników samochodowych zrealizowanego dzięki współpracy z firmą ArcelorMittal. W pracowni uczniowie Technikum nr 5 Samochodowo- Mechatroniczego oraz Branżowej Szkoły I stopnia nr 7 uczą się diagnozować układy napędowe pojazdów samochodowych. Dzięki pozyskanemu sprzętowi pracownia została uzupełniona o zestawy kluczy, szafki narzędziowe oraz stojaki do prac na wybudowanym z pojazdu elemencie układu napędowego.