Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień Nowych Technologii w Edukacji

W dniu 22 marca nauczyciele  i uczniowie Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatronicznego im Jana Kilińskiego   uczestniczyli w Dniu Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.

W tym dniu w sposób szczególny dobierane były  ciekawe metody nauczania popularyzując narzędzia TIK.

Nauczyciele wykorzystując platformę Teams, przeprowadzali interaktywne dyskusje z klasą, współdzielili ekran korzystając z wbudowanej interaktywnej tablicy i zachęcali uczniów do zadawania pytań za pomocą funkcji czatu.

Ponadto, prezentowali na platformie Teams filmy i spektakle korzystając z zasobów Vod.tvp.pl oraz You Tube .

Korzystali również z ciekawych narzędzi, np. Padlet i platform edukacyjnych, np. Electude, Matemaks itp.

Uczniowie podczas lekcji mieli możliwość korzystania z tekstów źródłowych, map, utworów muzycznych oraz dzieł malarskich pobranych z internetu.

Wykorzystując smartfony, smartbandy oraz smartwatche zapoznali się z aplikacją do mierzenia aktywności fizycznej.