Cyberprzemoc w szkole

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Cyberprzemoc w szkole

W ramach współpracy CKZiUz GWSH w Katowicach w szkołach Centrum –Technikum nr 5 i 6 odbywają się warsztaty dotyczące cyberprzemocy w Internecie. Pani Katarzyna Ziółek –Jura przeprowadziła ciekawe warsztaty i zachęciła młodzież do dyskusji . Jak stwierdziła, cyberprzemoc opiera się  głównie na tym, że jesteśmy poniżani, ośmieszani, zastraszani wyzywani, czy fotografowani albo filmowani wbrew naszej woli. Obecnie mamy powszechny dostęp do internetu i telefonów. Młodzież coraz częściej zamyka są w fikcyjnym, internetowym świecie. Całymi dniami komunikuje się z rówieśnikami za pomocą komunikatorów czy portali społecznościowych.Im mniej młody człowiek będzie spędzał czasu w wirtualnej przestrzeni, tym większa szansa na zmniejszenie zjawiska cyberprzemocy.Niestety, wszechobecny dostęp do internetu i coraz większa ilość godzin spędzanych przed ekranem monitora prowadzi do rozpowszechniania się cyberprzemocy. Należy więc uświadamiać młodzież –dodała  organizatorka zajęć p. Bożena Fulas- na czym polega cyberprzemoc, w jaki sposób objawia się w szkole i jak jej zapobiegać.