Akademia Bezpieczeństwa WSZOP

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Akademia Bezpieczeństwa WSZOP

15.01.19  klasa I st wspólnie z p. Marzeną Koniusz i Bożeną Fulas miała możliwość uczestniczenia w  zajęciach praktycznych w laboratorium kryminalistyki WSZOP.  Młodzież wzięła udział w eksperymentach, mających na celu identyfikację przestępców. Przez chwilę czuliśmy się jak w scenie z filmu kryminalnego- przekazali uczniowie, którzy wcielali się w role policjantów i złodziei. Nadkomisarz Mirosław Będkowski zaprezentował najnowsze metody i środki służące do ujawniania i zabezpieczania śladów daktyloskopijnych oraz wzorcowe ślady linii papilarnych.Komisarz Marek Jagodziński  natomiast zapoznał  wszystkich z technikami manipulacji stosowanymi w walce z przestępczością oraztajnikami pracy służb mundurowych.