ZWYCIĘSTWO KACPRA NOGAJA

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> ZWYCIĘSTWO KACPRA NOGAJA

W poniedziałek, 22 maja 2017r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie odbyła się VII Edycja Powiatowego Konkursu Krasomówczego: „Jan Paweł II – człowiek dobroci, mądrości, afirmacji świata i humoru” pod Patronatem Burmistrza Miasta Sławkowa, Dyrektora Wydziału Katechetycznego w Sosnowcu i Proboszcza Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie. Naszą szkołę godnie reprezentował Kacper Nogaj, uczeń klasy II ST. Wygłosił przemówienie, które przygotował pod kierunkiem opiekuna Klubu Inspiracji Twórczej, Pani Cecylii Bielnik. Wysoki poziom sztuki oratorskiej zapewnił Kacprowi zwycięstwo w konkursie. Przewodniczący Jury, Pan dr hab. Przemysław Kania, aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu i jednocześnie wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu - skierował pod adresem naszego ucznia spektakularne wyrazy uznania dla Jego kunsztu krasomówczego oraz nieprzeciętnej osobowości oratorskiej i przyznał Kacprowi, występującemu w kategorii wykonawców indywidualnych (szkoły ponadgimnazjalne) najwyższą w tym Konkursie „NAGRODĘ SPECJALNĄ „za wybitną umiejętność czarowania słowem.”

W tym dniu, Kacper wziął również aktywny udział w warsztatach teatralnych, które dla uczestników Powiatowego Konkursu Krasomówczego prowadził profesjonalista w tej dziedzinie, Pan dr hab. Przemysław Kania, aktor i wykładowca PWST.

Gratulujemy Kacprowi zwycięstwa w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów!

JUŻ WKRÓTCE na naszej stronie : nagranie zwycięskiego przemówienia Kacpra Nogaja, do którego wysłuchania już teraz zapraszamy.