Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> XV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „JANE AUSTEN - W DWUSETNĄ ROCZNICĘ ŚMIERCI”

5 kwietnia 2016 r. odbyła się w CKZiU – Technikum nr 5  XV już edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego. W tym roku czytaliśmy powieści  Jane Austen – w związku z dwusetną rocznicą  jej śmierci.

Konkurs, organizowany przez Bibliotekę Szkolną, przeznaczony był dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgnimnazjalnych.

W etapie międzyszkolnym spotkało się 13 uczestników wyłonionych

w eliminacjach szkolnych. Reprezentowali oni 6 sosnowieckich szkół (w tym 3 gimnazja);

Test pisemny (opracowany przez Elżbietę Gorzkowska) składał się z 46 pytań zamkniętych oraz 13 pytań otwartych, na jego rozwiązanie przeznaczono 60 minut.

Można było uzyskać 83 p. W czasie oczekiwania na ogłoszenie wyników uczestnicy i opiekunowie obejrzeli prezentację pt. „Ona i on  czyli jak zdobyć miłość swojego życia”, przygotowaną mgr R. Bodziocha. Dyplomy oraz nagrody książkowe wręczał Kierownik Warsztatów – pan mgr Michał Waśniewski. Poczęstunek dla uczestników ufundowała Biblioteka Szkolna.

I miejsce zajęła Klaudii Bazyl z Gimnazjum nr 17

II miejsce zajęła Oliwia Wrona  z Technikum nr 6 przy CKZiU

III miejsce zajęła Kamila Gerki z Technikum nr 5 przy CKZiU

Przyznano też  wyróżnienie dla

Jessici Jędrasik z Technikum nr 6 przy CKZiU

Wszyscy uczestnicy otrzymali   pamiątkowe dyplomy za udział w Konkursie oraz nagrody książkowe. Organizatorzy, dziękując młodzieży i ich opiekunom za udział w imprezie, zaprosili wszystkich do udziału w następnej edycji Konkursu.