Warsztaty psychoedukacyjne

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Warsztaty psychoedukacyjne

Czy jesteśmy bezwolnymi ofiarami sytuacji? Jak to się dzieje, że pomagamy innym? Czy bohaterem może być każdy?Czy trzeba odznaczać się szczególnymi właściwościami, żeby w sytuacji kryzysowej podjąć działanie stając w obronie drugiej osoby?Powyższe pytania znajdują odpowiedzi w najnowszych badaniach światowej sławy psychologów, zgłębiających tajniki ludzkiego zachowania, a w dniu22listopada 2016r. poznawali je uczniowie klas 1SM i  1BZ uczestniczący w  warsztatach psychoedukacyjnych dotyczących kształtowania relacji interpersonalnych oraz tolerancji i dyskryminacji prowadzonych przez psychologa Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach, p. Joannę Zimałę. Warsztaty pomogły uczniom  zgłębić poprzez ćwiczenia, prezentację i niezwykle ciekawe eksperymenty psychologii społecznej swoje dotychczasowe postawy i zaprojektować przyszłe zachowania.