Światowy Dzień Rzucania Palenia

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Światowy Dzień Rzucania Palenia

W dniu 15 listopada 2018 roku obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Rzucania Palenia, o czym przypominały gazetki, plakaty i odtwarzana w głównym holu prezentacja multimedialna. Samorząd Uczniowski przeprowadził w klasach akcję informacyjną , a podczas długiej przerwy zachęcał do podpisania deklaracji o niepaleniu. Higienistka szkolna prowadziła pomiar ciśnienia tętniczego krwi dla osób palących i niepalących, a wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach lekcje na temat skutków palenia papierosów. Ponadto, w dniu 14.11.2018r. podczas zebrań z rodzicami wychowawcy klas zapoznali rodziców z ideą obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, a wybrani uczniowie pod opieką p. J. Nowak zorganizowali happening mający na celu pokazaniekonsekwencji palenia papierosów i zachęcenie do rzucania palenia.