Światowy Dzień Rzucania Palenia

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Światowy Dzień Rzucania Palenia

W dniu 16 listopada 2017 roku obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Rzucania Palenia, o czym przypominały gazetki, plakaty i odtwarzana w głównym holu prezentacja multimedialna. Uczniowie klasy 2SM przeprowadzili w klasach akcję informacyjną  połączoną z rozdawaniem ulotek pt. „Dlaczego warto przestać palić?”. Higienistka szkolna prowadziła pomiar ciśnienia tętniczego krwi dla osób palących i niepalących, a wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach lekcje na temat skutków palenia papierosów. Rozstrzygnięto również konkurs na plakat o tematyce antynikotynowej, w którym pierwsze miejsce zdobyła Dominika Pazera z klasy 1SM. Ponadto, w dniu 15.11.2017r. podczas zebrań z rodzicami wychowawcy klas zapoznali rodziców z ideą obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, a uczniowie klasy2STpod opieką p. R. Bodziocha, p. M. Hajdeckiej i p. A. Szewczykna Placu Stulecia w centrum Sosnowca rozdawali ulotki promujące zdrowy tryb życia oraz ostrzegające przed konsekwencjami palenia papierosów.