SUKCES UCZENNICY I ABSOLWENTKI „KILIŃSKIEGO”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> SUKCES UCZENNICY I ABSOLWENTKI „KILIŃSKIEGO”

WERONIKA KAROŃ - tegoroczna absolwentka Technikum Nr 5 Samochodowo-Mechatronicznego CKZiU w Sosnowcu, ul. Kilińskiego 25 została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod Honorowym Patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Weronika została zaproszona z opiekunem Jej pracy konkursowej, Panią Cecylią Bielnik na galę finałową, na której nasza utalentowana absolwentka dowie się, które miejsce zajęła na podium. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się we wtorek, 5. czerwca 2018r. o godz. 13.00 w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach. A oto temat pracy konkursowej, którą Weronika napisała pod kierunkiem Pani Cecylii Bielnik - nauczyciela języka polskiego i opiekuna szkolnego Klubu Inspiracji Twórczej - i której realizacja zapewniła Jej zaszczytne miejsce w finale: „Poezja jest stara jak świat i skończy się dopiero z nim razem. Wynaleziono pług, aby zaspokoić głód chleba, i wynaleziono poezję, aby zaspokoić głód piękna”( Jan Parandowski)Które współczesne utwory poetyckie zachwyciły Cię, wzruszyły, uwiodły swym pięknem? Uzasadnij swój wybór.

GRATULUJEMY! Życzymy kolejnych tak spektakularnych sukcesów edukacyjnych.

Po raz pierwszy, w tym prestiżowym konkursie wziął również udział Kacper Nogaj, który  nie tylko zmierzył się z konkursowym wyzwaniem, ale także godnie reprezentował szkołę poprzez bardzo ciekawie napisaną pracę. A oto jej temat: „Wierzcie mi: nic bardziej pożądanego, a nic trudniejszego na ziemi jak prawdziwa rozmowa”(Adam Mickiewicz) Ważne rozmowy bohaterów literackich i filmowych. Dlaczego właśnie te? Uzasadnij swój wybór.