SIMP w Technikum nr 5

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> SIMP w Technikum nr 5

12.12.17 w Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznym  uczniowie spotkali się z  Prezesem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich –Oddział w Gliwicach.  Pan Lesław Kmiecik przedstawił młodzieży ofertę, m.in. na szkolenia, które są organizowane bezpłatnie dla nowych członków oddziału. Głównym celem Stowarzyszenia jest bowiem działanie na rzecz nauki, techniki, podnoszenie kwalifikacji zawodowych  techników, promocji zatrudnienia, reorientacji zawodowej oraz pomocy w zakresie poszukiwania pracy. Dla szkoły wiąże się  to z możliwością organizacji wycieczek do elektrowni, stypendiami dla najlepszych uczniów, nagrodami dla zwycięzców w konkursach zawodowych, itp. –przekazała organizatorka spotkania p. Bożena Fulas.

Rolę gospodarza pełnił kierownik szkolenia praktycznego mgr Michał Wilk.