Przystań Wolontariatu

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Przystań Wolontariatu

17.11.2016r. w uczniowie  Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatronicznego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 7 wchodzących w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Kilińskiego 25 uczestniczyli w spotkaniach w ramach projektu „Przystań Wolontariatu”.

Zajęcia prowadzili przedstawiciele stowarzyszenia Wolny Ruch Obywatelski pan Andrzej Jarema Suchorowski oraz pani Justyna Krzysztańska.

Nadrzędnym celem projektu  jest zachęcanie młodzieży do czynnej pracy wolontariackiej na rzecz społeczności lokalnej. Uczniom została przybliżona idea wolontariatu oraz możliwości podjęcia współpracy z regionalnymi fundacjami i stowarzyszeniami.

Współpraca szkoły ze stowarzyszeniem Wolny Ruch Obywatelski w ramach projektu „ Przystań Wolontariatu” wpisuje się w działania związane z ogłoszeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej roku szkolnego 2016/2017 Rokiem wolontariatu.