„Pola Nadziei”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> „Pola Nadziei”

Hospicjum Sosnowieckie im. św. Tomasza Ap., już po raz dziesiąty uczestniczy w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Pola Nadziei”. Akcja rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku uroczystym sadzeniem cebulek żonkili - kwiatów, które na całym świecie symbolizują pamięć o chorych i cierpiących na choroby nowotworowe, objętych opieką hospicyjną.W części wiosennej dzieci i młodzież biorą udział w wielu akcjach charytatywnych, zbiórkach publicznych, kwestach parafialnych oraz innych „żonkilowych” wydarzeniach na rzecz Hospicjum. Zwieńczeniem akcji „Pola Nadziei” był 25 maja br. „Marsz Nadziei”, na który zostały zaproszone wszystkie placówki oświatowe z terenu naszego miasta. Na zaproszenie odpowiedzieli też uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 7 Samochodowo – Mechatronicznej, którzy pod opieką pedagoga, p. M. Dróżdż wzięli udział w marszu. Pola Nadziei" są przede wszystkim akcją propagującą ideę wolontariatu, dlatego też chcieliśmy, włączyć się do Marszui poczućmoc radości z pomagania drugiej osobie i bycia częścią niezwykłej hospicyjnej społeczności.