ORATORSKI SUKCES KAMILA SZCZEPKI

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> ORATORSKI SUKCES KAMILA SZCZEPKI

Kamil Szczepka - uczeń klasy II ST Technikum Nr 5 Samochodowo - Mechatronicznego w Sosnowcu -  w sali teatralnej Pałacu Młodzieży, niemal pachnącej tradycją, bo pamiętającej 21 pokoleń młodych retorów, wygłosił - piękną polszczyzną - wspaniałą mowę na temat: „Dobroć bez odwagi jest niewiele warta” i zdobył zaszczytne III miejsce w Regionalnych Eliminacjach XXI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, zorganizowanego przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Przewodniczącą Jury była Pani dr Agnieszka Kania - wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, która - po ogłoszeniu wyników, w dłuższej rozmowie  z Kamilem - nie tylko gratulowała mu osiągnięcia wymagającego opanowania trudnej sztuki krasomówczej, ale także doceniła wartość Jego przemyśleń wywołanych tematem konkursu oraz szczerość przekazu. Zazwyczaj, utalentowani uczniowie, mimo ogromu wkładu pracy intelektualnej i twórczej, rozpoczynają od udziału w konkursach, a dopiero później zdobywają wyróżnienia i nagrody. Dlatego sukces Kamila Szczepki jest tym bardziej spektakularny. Do wystąpienia w tym prestiżowym konkursie , który odbył się 31.stycznia 2019 roku, Kamil przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego i opiekuna Klubu Inspiracji Twórczej - Pani Cecylii Bielnik.

Gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów!

Po międzynarodowym sukcesie artystycznym Kingi Iwańskiej i jej autorskich fotografii konkursowych oraz po elegancko finezyjnej recytacji Kacpra Nogaja, regionalna nagroda oratorska Kamila Szczepki jest kolejnym - w styczniu 2019 roku - wielkim osiągnięciem uczniów z „KILIŃSKIEGO”, którzy chyba umówili się, że w ten wyjątkowy sposób uczczą, dopiero co rozpoczęty, Rok Jubileuszowy 90-lecia  szkoły, o której już od dawna mówi się nie tylko w naszym mieście, ale także w regionie, Polsce i na świecie. Gratulujemy uczniom z Klubu Inspiracji Twórczej oryginalnego pomysłu na świętowanie Jubileuszu Szkoły!