Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedyna tego typu interdyscyplinarna inicjatywa w kraju, przeznaczona dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: eliminacji szkolnych, zawodów okręgowych oraz zawodów centralnych. Olimpiada ma służyć popularyzacji kultury filmowej i komunikacji społecznej zwłaszcza w wymiarze praktycznym wśród młodych ludzi. Szczególny nacisk jest położony na tematykę wykorzystującą dorobek kultury polskiej pod kątem rozwijania umiejętności sytuowania i rozumienia specyfiki rodzimych sztuk audiowizualnych w stosownych kontekstach. Każda edycja Olimpiady skupiona jest wokół innego zagadnienia. Hasłem przewodnim trzeciej edycji jest Literatura na ekranie: adaptacje i przyliterackość filmu.
W dniu 14.11.2018r. trzech uczniów klasy 4ST Kacper Nogaj, Oskar Surma i Norbert Ptak wzięli udział w etapie szkolnym, w którym musieli online odpowiedzieć na 60 pytań w 60 minut. Teraz pozostaje nam tylko z niecierpliwością czekać na wyniki!