Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS wpisały się w realizację w naszej szkole Projektu HIV/AIDS - jestem świadomy nie ryzykuję! dotyczącego profilaktyki zakażeń wirusem HIV.Jego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna   w Sosnowcu oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne. W ramach projektu wszyscy nasi pierwszoklasiści  uczestniczyli     w zajęciach edukacyjnych poświęconych tematyce HIV / AIDS, aby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie profilaktyki, by umieć odróżnić fakty od mitów, zrozumieć konieczność odpowiedzialności za własne zdrowie i życie   a także nauczyć się tolerancji wobec osób zakażonych wirusem HIV   i chorych na AIDS. Podsumowaniem projektu był udział w wojewódzkim Konkursie na plakat. Uczniowie klas drugich mieli okazję wziąć udział w konkursie wiedzy pt. HIV i AIDS nie zna granic - może dotyczyć także Ciebie.