MUZYCZNE TALENTY I HITY „KILIŃSKIEGO”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> MUZYCZNE TALENTY I HITY „KILIŃSKIEGO”

Jeszcze nie wszyscy usłyszeli o muzycznym talencie Jakuba Janasa, ucznia klasy 2 ST Technikum Nr 5 Samochodowo - Mechatronicznego CKZiU, a jednocześnie najmłodszego lidera Klubu Inspiracji Twórczej. Nie wszyscy usłyszeli go w autorskiej kompozycji inspirowanej średniowieczną „Rozmową Mistrza Polikarpa ze Śmiercią”. Nie wszyscy byli też świadkami jego spektakularnego, kwietniowego koncertu gitarowego w sosnowieckiej „Muzie”, kiedy oczarował zgromadzoną publiczność genialnie zagranymi, rockowymi utworami, m.in. grupy AC/DC, a już zmierzył się z nowym, artystycznym wyzwaniem. Tym razem wziął udział w realizacji projektu opiekuna Klubu Inspiracji Twórczej, Pani Cecylii Bielnik, dotyczącego „śpiewającej” promocji szkoły. Kuba jest autorem tekstu, kompozytorem i wykonawcą hymnu „Kilińskiego” oraz specjalistą od montażu nagrania. Gitarzysta - Kuba Janas, razem z wokalistką - Wiktorią Szporko (2 SM) oraz męskim chórkiem (Marek Kokoszka, Rafał Lubaszka, Mateusz Kokosiński  - 2ST, Kamil Widacha i Borys Parchiniak  - 1 ST) stworzyli zgrany zespół, o czym przekonacie się już wkrótce, gdy absolwent „Kilińskiego”, Mateusz Król stworzy profesjonalne tło do muzyki, aby nagranie mogło z powodzeniem zaistnieć w serwisie internetowym YouTube.

Opiekun Klubu Inspiracji Twórczej oraz uczniowie z Klubu dziękują Kierownikowi Warsztatów Szkolnych, Panu Michałowi Waśniewskiemu za poświęcony czas i owocną współpracę w zakresie realizacji sesji zdjęciowej zespołu (materiału do muzycznego tła).

Zanim pojawi się internetowa premiera hymnu „Kilińskiego”, zapraszamy na rockową ucztę w wykonaniu Kuby Janasa - wspomnienie wspaniałego koncertu, który odbył się 27 kwietnia tego roku w „Muzie” podczas uroczystego pożegnania klas maturalnych CKZiU.

Wiktoria Szporko – wokal, chórek:); współpraca z Kierownikiem Warsztatów Szkolnych, Michałem Waśniewskim w zakresie sesji zdjęciowej zespołu

Występ w muzie 1 - Foo Fighters.mp4

Występ w muzie 2 - ACDC.mp4