Maturzyści w Mediatece

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Maturzyści w Mediatece

Czy współczesna biblioteka jest miejscem, gdzie książkowe mole pożerają kolejną stronę a zapach stęchlizny zniechęca do zapoznania się z księgozbiorem?. Odpowiedzi, na szczęście negatywnej, dostarczyła wycieczka klasy IV SM  z wychowawczynią mgr Agatą Dębską i mgr Jolantą Krukowską  do sosnowieckiej Mediateki. Budynek urzekł maturzystów nie tylko nowoczesną bryłą architektoniczną. Dział z licznymi audiobookami dał uczniom nadzieję na szybkie poznanie szkolnych lektur, a winylowe płyty przeniosły uczestników wycieczki w klimat lat wcześniejszych.

Największe wrażenie na maturzystach zrobiły interaktywne gry i zabawy (PC, XBOX, PS4), z których można korzystać w Mediatece lub wypożyczyć do domu. Tomasz ćwiczył rajdową jazdę samochodem, Kinga z Karolem uczestniczyła w ruchowej animacji, wszyscy z nostalgią przeglądali reklamy starych samochodów, planując jesienne wieczory z Tomem Cruise'em. " Sądzę, że będziemy częstymi gośćmi w bibliotece, która tak sprawnie łączy tradycję z nowoczesnością, bawi - ucząc"- rzekł Karol, uczeń klasy IV SM.