Konkurs literacki

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Konkurs literacki

W dniu 27 października 2016 r., w budynku Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatronicznego, odbył się finał konkursu literackiego, zorganizowanego w ramach obchodów Dnia Papieskiego 2016 r., pt. „Myśl Jana Pawła II inspiracją dla literackich poszukiwań”, który adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pomysłodawcy konkursu – Roman Bodzioch i Ewa Skotniczna – katecheci z Technikum nr 5 i nr 4,  zaproponowali młodzieży interpretację – prozatorską lub poetycką, słów papieża Jana Pawła II: „„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.” Wyniki konkursu:

Kategoria poezja

1 miejsce  - Wiktoria Jędrzejewska – uczennica Gimnazjum nr 16, opiekun -  pani Iwona Łanoszka.

1 miejsce – Kinga Kaczmarska – uczennica Gimnazjum nr 1.

2 miejsce – Klaudia Niedziela – uczennica Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatronicznego, opiekun -  pan Roman Bodzioch.

3 miejsce – Iza Podgórska – uczennica Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska, opiekun – pani Bożena Fulas.

Wyróżnienia: Sylwia Szymańska – uczennica Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatronicznego, opiekun – pan Roman Bodzioch. Adrian Surma – uczeń Gimnazjum nr 16, opiekun – pani Agata Kuc – Bednarczyk

Kategoria proza

1 miejsce  - Zuzanna Mazur – uczennica Gimnazjum nr 16, opiekun – pani Agata Kuc – Bednarczyk.

2 miejsce - Zuzanna Ciołczyk – uczennica Gimnazjum nr 16, opiekun – pani Agata Kuc – Bednarczyk.

3 miejsce – Agnieszka Zimny – uczennica Gimazjum nr 16, opiekun – pani Małgorzata Zimny.

Wyróżnienia: Julia Kaim – uczennica Gimnazjum nr 16, opiekun – pani Katarzyna Kukla, Nicol Mączka – uczennica  Gimnazjum nr 9, opiekun – pani Joanna Popławska – Kozłowska.

Gratulujemy!