Konferencja w Humanitas

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Konferencja w Humanitas

W dniu 15.11.2018 w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbyła się konferencja naukowa pt. „(NIE)BEZPIECZEŃSTWO W CYBERPRZESTRZENI”. W jej ramach przedstawiono najważniejsze zalety ale też zagrożenia świata wirtualnego. W konferencji uczestniczyli uczniowie klasy 1SM pod opieką p. J. Gasik i p. J. Krukowskiej. Podczas konferencji zostały poruszone między innymi problemy: mowa nienawiści w Internecie, uzależnienie od cyberprzestrzeni, bezpieczeństwo w kontakcie z nowymi technologiami oraz ochrona dzieci i młodzieży przed zagrożeniami cyberprzestrzeni. Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz firmy Buena Cloud Sp. z o.o. Google Partner. Konferencja poprowadziła Pani prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka, która jest ogólnopolskim autorytetem w dziedzinie bezpieczeństwa.