„KILIŃSKI” ODDAŁ HOŁD ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> „KILIŃSKI” ODDAŁ HOŁD ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

W czwartek, 1.marca 2018 roku uczniowie z Technikum Nr 5 Samochodowo -Mechatronicznego CKZiU w Sosnowcu oddali hołd Żołnierzom Niezłomnym, uczestnicząc w lokalnej uroczystości, zorganizowanej na skwerze Danuty Siedzikówny -„Inki” w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie patriotyczne rozpoczęło się od odśpiewania hymnu RP. Okolicznościowe przemówienia oraz kwiaty i znicze składane pod pomnikiem Kobiet Walczących w szeregach Armii Krajowej były symbolicznym wyrazem pamięci o Narodowych Bohaterach, którym zawdzięczamy wolną Polskę, a którzy przez wiele lat żyli z piętnem zdrajców Ojczyzny i tych, którzy byli torturowani, zabijani i grzebani w anonimowych grobach. Uczniowie klasy III ST: Filip Bożewicz, Jakub Cypliński, Jakub Dybała, Adrian Gaweł, Piotr Grzegórzko, Krystian Kluzek, Patryk Kowalski, Kacper Nogaj, Patryk Nowak, Daniel Podlejski,  Jakub Torbus i Szymon Zadęcki wraz z Panią mgr Cecylią Bielnik, złożyli hołd Żołnierzom Wyklętym we własnym imieniu oraz w imieniu całej społeczności „Kilińskiego”, która uczciła pamięć Narodowych Bohaterów również poprzez przestrzenną ekspozycję portretów Żołnierzy Wyklętych, zorganizowaną przez szkolny Klub Inspiracji Twórczej. W tym ważnym dniu, na lekcji języka polskiego, uczniowie klasy I BZ wypowiadali się na temat znaczenia przykładu poświęcenia Żołnierzy Wyklętych w kształtowaniu ich młodzieńczego patriotyzmu. Oni również dziękowali Bohaterom za wolną Polskę.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!