Jak skutecznie rozwiązywać konflikty? O przyjaźni w CKZiU

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Jak skutecznie rozwiązywać konflikty? O przyjaźni w CKZiU

Spotkanie interaktywne prowadzone przez p. Wojciecha Trybałę z Uniwersytetu SWSP w Katowicach,  które odbyło się 29.05.18 w Technikum nr 5, miało na celu zapoznanie uczestników z mechanizmami działającymi podczas sytuacji konfliktowych oraz pokazanie możliwości ich skutecznego rozwiązywania metodą wygrany – wygrany. Każdy chciałby zjeść ciastko i mieć ciastko, ale czy jest to możliwe? Tego mogli dowiedzie się uczniowiepodczas warsztatów - przekazała organizatorka spotkania p. Bożena Fulas.W sytuacjach konfliktowych każdy broni swoich argumentów, przy tym często nie przyjmuje argumentów innej osoby. Zajęcia dla uczniów klas Ist i Ismkoncentrowały się na skutecznej komunikacji interpersonalnej oraz wyrażaniu własnych potrzeb. Ponadto ćwiczenia uzupełnione zostały  o ćwiczenia,  pokazujące role grupowe, które przyjmowane są przez uczestników spotkania, a mają kluczowe znaczenie w rozwiązywaniu konfliktów grupowych.