III Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> III Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego

W dn. 05.10.2018r. w ramach III Regionalnego Forum Doradztwa Zawodowego gościliśmy grupy uczniów ostatnich klas gimnazjów i szkół podstawowych z Sosnowca, Bytomia, Mysłowic i Siemianowic Śląskich. Pani wicedyrektor Barbara Kowalik powitała naszych gości i przedstawiła im kierunki kształcenia w naszej szkole. Następnie wszystkie grupy wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez doradcę zawodowego i warsztatach zawodoznawczych przygotowanych przez nauczycieli: "Świat pojazdów elektrycznych", "Tworzywa sztuczne bez tajemnic" i "Współczesne procesy produkcji". Podczas warsztatów młodzież w teorii i praktyce zgłębiała tajniki techniki pojazdów samochodowych, mechatroniki i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Pod opieką swoich starszych kolegów mieli także możliwość poznania szkoły, jej warunków i atmosfery. W tym samym czasie, reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. J. Raczyńskiego prezentowała ofertę edukacyjną CKZiU w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu.