FILMOWY SUKCES UCZNIA I ABSOLWENTA

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> FILMOWY SUKCES UCZNIA I ABSOLWENTA

W środę, 7. czerwca 2017r., w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu, MATEUSZ KRÓL, tegoroczny absolwent Technikum Nr 5 Samochodowo - Mechatronicznego CKZiU odebrał WYRÓŻNIENIE za krótkometrażowy film: „SOSNOWIEC – MIASTO ŁAGODNEGO DIALOGU ARCHITEKTURY DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ”, który zrealizował pod kierunkiem Pani Cecylii Bielnik - opiekuna szkolnego Klubu Inspiracji Twórczej, w kwietniu tego roku, a więc jeszcze jako uczeń klasy IV ST. Warto podkreślić, że wyróżnienie, które zdobył Mateusz, jest jedyną nagrodą, która została przyznana w Lokalnym Konkursie Filmowym: „Nakręceni na Sosnowiec” przez Jury powołane przez Organizatorów - Pałac Schoena oraz Kino „Helios”. Wręczenie dyplomu oraz nagrody pieniężnej, ufundowanej przez Organizatorów, odbyło się w czasie uroczystego finału Konkursu Historycznego: „Sosnowiec - moje miasto” o Puchar Przechodni Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sosnowcu dla młodzieży szkół gimnazjalnych z terenu Sosnowca (edycja XX). Dzięki temu, sosnowieccy gimnazjaliści oraz ich nauczyciele mogli wziąć udział  w premierowym pokazie nagrodzonego filmu i poznać naszego trzykrotnego Stypendystę Prezesa Rady Ministrów, utalentowanego absolwenta uhonorowanego tytułem PRIMUS INTER PARES. Pani Anna Makarska, Kustosz Muzeum przedstawiła zebranym edukacyjne i artystyczne osiągnięcia Mateusza, odczytując tekst przygotowany z tej okazji przez Panią Cecylię Bielnik, która przez cztery lata kierowała Jego rozwojem twórczym. Gimnazjaliści usłyszeli też wiele dobrych słów o naszej szkole od Mateusza Króla, który został poproszony o zabranie głosu, a następnie od Pani Cecylii Bielnik, chwalącej ucznia (już absolwenta) i naszą szkołę, w której doskonale mógł połączyć pasje zawodowe z artystycznymi. Po ich wystąpieniach, Dyrektor Muzeum, Pan Paweł Dusza wyraził słowa uznania dla naszego ucznia i nauczyciela - opiekuna pracy konkursowej, a Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Wilhelm Zych kilkakrotnie podkreślał, że „Kiliński” to bardzo dobra szkoła i bardzo dobry wybór dla gimnazjalistów, ponieważ od wielu lat kształci nie tylko dobrych fachowców, ale – jak się okazuje - rozwija również wszechstronne talenty uczniów, a Mateusz może być dla gimnazjalistów najlepszym przykładem, który potwierdza prawdę tych słów. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości, Mateusz Król i Pani Cecylia Bielnik, już w zupełnie innych, bo kameralnych warunkach, w towarzystwie Dyrektora Pałacu Schoena, Pana Pawła Duszy oraz Pani Anny Makarskiej, Kustosza Muzeum z działu Historii i Kultury Miasta - zwiedzali wspaniałą wystawę: „Ptaszarnia z ulicy Teatralnej”. 120 lat Teatru Zagłębia. Rozmawiając, jednocześnie podziwiali zgromadzone eksponaty, wśród których były również przedmioty zabytkowe, na przykład tak zaskakujące jak urządzenie teatralne do wytwarzania dźwięku silnego wiatru.                  Mateusz Król wraz z grupą kolegów ze swojej dawnej klasy oraz koleżankami i kolegami ze szkolnego Klubu Inspiracji Twórczej, w którym tak efektywnie działał, weźmie udział w projekcji filmu - niespodzianki w kinie „Helios” w terminie uzgodnionym przez opiekuna pracy konkursowej z Dyrektorem Kina, Panią Moniką Adamiecką.

Gratulujemy Mateuszowi! Życzymy kolejnych sukcesów twórczych i zawodowych w dorosłym życiu, spektakularnych osiągnięć na studiach oraz dalszego rozwoju już teraz dobrze prosperującej firmy filmowej, którą założył jeszcze jako uczeń.