Festiwal zawodów

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Festiwal zawodów

Drugi dzień „Festiwalu Zawodów” został urozmaicony imprezą towarzyszącą  odbywającą się na boisku szkolnym naszej „Samochodówki”. Impreza była  związana z bezpieczeństwem  w ruchu drogowym. Dzięki współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu uczniowie sosnowieckich podstawówek mogli zdobyć swoje pierwsze prawo jazdy -„Kartę rowerową”. Warunkiem zdania egzaminu było rozwiązanie testu z 25 pytaniami oraz prawidłowe przejechanie rowerem  placu manewrowego. Policjanci zaprezentowali zainteresowanym uczniom swój nowy radiowóz Toyotę Auris z napędem hybrydowym. Wielką atrakcją była możliwość spróbowania swoich umiejętności w prowadzeniu samochodów zdalnie sterownych na specjalnie przygotowanym torze. Uczestnicy imprezy zapoznali się z ryzykiem jakie niesie prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu-dzięki symulatorowi jazdy oraz alkogoglom. Dla wielu wielkim przeżyciem stało się uczestnictwo w wypadku drogowym w symulatorze zderzenia czołowego oraz dachowania pojazdu.