Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W Sosnowcu to wydarzenie odbyło się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żeromskiego 4c zorganizowane przez IX Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu oraz Sztab WOŚP działający przy IX LO przy wsparciu Urzędu Miasta Sosnowca. Nie mogło nas przy tym zabraknąć, więc klasa 2ST pod opieką p. Jerzego Koca podjęła się tego odpowiedzialnego zadania. Bicie rekordu rozpoczęło się o godzinie 12, jednak już od godziny 10 uczniowie mogli uczestniczyć w zaplanowanych na ten czas pokazach ratownictwa medycznego.