EDWARD Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> EDWARD Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych

21 września 2017 roku, we wszystkich krajach europejskich, odbywa się druga edycja 24-godzinnych działań po kryptonimem EDWARD Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych organizowanych podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Nasza szkoła włączyła się w tą akcję propagując bezpieczeństwo na drogach. W tym dniu przeprowadzono szereg pogadanek dla uczniów dotyczących zachowania kierujących, pieszych oraz zagadnieniach wyposażenia pojazdów w systemy bezpieczeństwa biernego i czynnego. Zorganizowano również konkurs na plakat związany z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
Z całą pewnością założenie zredukowania do zera liczby śmiertelnych wypadków drogowych jest bardzo trudne do osiągnięcia w praktyce ale długoterminowym celem jest ograniczanie do minimum liczby ofiar śmiertelnych i osób ciężko rannych na drogach całego świata.