Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień Otwarty

W dniu 30 marca 2017r. odbył się w Technikum nr 5 Samochodowo - Mechatronicznym i Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 7 Dzień Otwarty naszej szkoły. Goście – gimnazjaliści i rodzice zwiedzali szkołę i warsztaty szkolne pod opieką naszych uczniów, trasą która wiodła przez specjalistyczne pracownie zawodowe, językowe i przedmiotowe. Odwiedzający pokonywali mechatroniczny tor przeszkód, brali czynny udział w uruchamianiu urządzeń mechatronicznych, projektowaniu układów elektrycznych, diagnostyce samochodowej, doświadczeniach z fizyki,  w zajęciach z obróbki na maszynach sterowanych numerycznie i projektowaniu w programie AutoCad, próbowali swoich sił w zawodach siłowo-zręcznościowych (przepychanie Fiata 126p, rzut oponą do celu i na odległość, wymiana koła na czas), w których najlepsi nagradzani byli słodkim poczęstunkiem. Zajęciom przedmiotowym towarzyszyły turniej sportowy, trening komunikacyjny, możliwość skorzystania z mobilnego symulatora jazdy i wiosenny przegląd techniczny samochodów osobowych. Dzień Otwarty były okazją do rozmowy z nauczycielami, prezentacji nowoczesnego wyposażenia szkoły i oferty kształcenia w CKZiU.  Miło było nam gościć wszystkich, którzy wzięli w nim udział i serdecznie zapraszamy na kolejne takie fantastyczne spotkania w dniach 22.04 i 11.05!