Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 15.03.2018r. uczniowie klasy 2AZ pod opieką p. R. Bieńka uczestniczyli w Dniu Bezpiecznego Internetu zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w siedzibie uczelni w Katowicach.  Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dla młodzieży do zasobów internetowych.Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Programu Safer Internet.Uczniowie wysłuchali wykładów, podczas których mogli pozyskać wiedzę o rozwoju usług internetowych i związanych z przetwarzaniem danych oraz rozwojem technologii komunikacyjnych.  Zajęcia zatytułowane „Twoje ślady behawioralne (nie tylko) w social media” przybliżyły im zagadnienia Big Data, algorytmów, nierozważnego udostępniania zdjęć, reklamy kontekstowej i AudienceInsights. Ponadto, dowiedzieli się, jak działania w Internecie mogą nam pomóc lub zaszkodzić w życiu offline. Kluczowe w tym kontekście okazują się problematyczne zjawiska takie jak internetowe poczynania, które mogą przekreślić  szanse kandydata na zdobycie, pracy, konsekwencje łamania praw autorskich w Internecie czy hatingu w sieci.