"Ciekawa lekcja"

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> "Ciekawa lekcja"

W dniu 13 lutego 2017r. uczniowie klasy 3ST i 3SM wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez mgr Adama Andryska z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach,
w ramach cyklu „Ciekawa lekcja”.  Pan A. Andrysek jest absolwentem kierunku Kulturoznawstwo i doktorantem w Instytucie Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz redaktoremnaczelnym Ogólnopolskiego Półrocznika Kół Naukowych „Kwadratura Koła” i laureatemStypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe Prezentowany wykład, zatytułowany „Netykieta i medialny savoir-vivre”, poruszył zagadnienia dotyczące zarówno netykiety, jak i zasad właściwego zachowania i współżycia z innymi w społeczeństwie użytkowników elektronicznych osobistych gadżetów komunikacyjnych (smartfony, smartwatche, tablety, smartbandy itp.). Uczniowie zostalizapoznani m.in. z normami społecznymi dotyczącymi używania smartfonów w przestrzeni publicznej i face-to-face, zasadami stosownej kompozycji i zwrotów w e-mailach, normami odpowiedzialnego używania mediów społecznościowych z poszanowaniem praw innych i unikaniem hejtu w Sieci.