„Ciekawa lekcja”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> „Ciekawa lekcja”

W dniu 9 stycznia 2017r. uczniowie klasy 3SM wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez dr Barbarę Wolek - Kocur z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, w ramach cyklu „Ciekawa lekcja”.  Pani B. Wolek – Kocur jest doktorem nauk humanistycznych, medioznawcą, kulturoznawcą i socjologiem. Wykłada zagadnienia związane ze współczesną kulturą audiowizualną, multimedialną oraz komunikacją kulturową. Współpracuje ze śląskimi i małopolskimi instytucjami kulturalno-oświatowymi na rzecz edukacji medialnej młodzieży i seniorów. Prezentowany wykład, zatytułowany „Perswazja w reklamie”, w niezwykle ciekawy sposób wskazał podstawowe zabiegi perswazji audiowizualnej na gruncie przekazów reklamowych (retorykę reklamy, odpowiednie środki wyrazu, dobór ścieżki dźwiękowej, kolorystyki, pracy kamery, rolę światła itp.).