„Ciekawa lekcja”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> „Ciekawa lekcja”

W dniu 9 grudnia 2016r. uczniowie klas 3ST i 3SM wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez mgr Sylwię Duch z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, w ramach cyklu „Ciekawa lekcja”.  Pani S. Duch jest psychologiem i trenerem, uczestniczką wielu szkoleń w ramach Polskiej Szkoły Coachingu zgodnej ze standardami International CoachFederation, a także szkoleń i warsztatów z zakresu psychologii i psychiatrii potwierdzonych certyfikatami. Zajmuje sięszkoleniami z zakresu rozwijania umiejętności społecznych, pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.Pierwszy jej wykład, zatytułowany „Czy stres można polubić? Jak radzimy sobie z trudnymi sytuacjami w szkole i w domu” miał za zadanie przybliżyć uczniom podstawowe mechanizmy wyzwalające stres i kierującenami w sytuacjach trudnych, a także umożliwić autodiagnozę umiejętności radzenia sobie ze stresem. Natomiast w ramach interaktywnego wykładu „W czym jestem dobry? Moje predyspozycje zawodowe” uczniowie mieli możliwość rozpoznania swoich predyspozycji zawodowych przy pomocy profesjonalnie skonstruowanych narzędzi.