Błękitny Marsz

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Błękitny Marsz

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, są również okazją do globalnego politycznego zaangażowania i bardziej efektywnej współpracy w tej dziedzinie. Dzisiaj ani pewnie jutro nie będzie lekarstwa na autyzm, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby osobom z autyzmem żyło się lepiej. Niestety świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest w Polsce bardzo niska. Dlatego powstają inicjatywy, które mają propagować wiedzę w kwestii autyzmu. Jedną z nich jest Błękitny Marsz - zorganizowany w Sosnowcu już po raz piąty Happening Na Rzecz Dzieci z Autyzmem i Zespołem Aspergera w dniu 02.04.2019r. Reprezentując podczas marszu Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatroniczne uczniowie klas 2SM i 2ST pod opieką p. Marzeny Hajdeckiej, aktywnie włączyli się w to działanie, by pokazać swoje poparcie dla idei i solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem. Z wszystkimi uczestnikami marszu spotkał się Prezydent Sosnowca, p. Arkadiusz Chęciński, a przez cały czas towarzyszyli nam goście specjalni: p. Bronisław Cieślak - aktor i dziennikarz radiowy i telewizyjny oraz p. Dariusz Rekosz - pisarz i animator kultury.